Alienware RX 470 Ekran Kartlı Laptop Tanıttı

Taşınabilir masaüstü bilgisayar performansı arayanlar, ilacınız geliyor!

Yıllardır bir çoğumuzun hayali olan taşınabilir masaüstü bilgisayar gücü artık gerçeğe dönüşüyor. Alienware RX 470 ekran kartlı dizsüstü bilgisayarı ile hayalleri gerçeğe dönüştürmeye geliyor.

Yeni nesil 15″ ve 17″ Alienware dizüstü bilgisayarlar AMD Radeon RX470 ‘den gücünü alacak. Hemde mobil için kırpılmış bir sürüm değil, masaüstü bilgisayarlar için üretilen sürüm ile aynı güçte olacak. Bu sayade 1080p çözünürlükte hemen hemen tüm oyunları Ultra ayarlarda yüksek FPS değerleri ile oynamak mümkün olacak.

alienware rx 470 ardazeytin

Performansın birkaç kat artmasına rağmen Alienware laptop kasasını %25 oranında inceltmeyi başarmış. Aynı zamanda alüminyum ve magnezyum karışımının doğru oranda kullanılmasıyla hem çok sağlam hem de oldukça hafif bir kasa yapısı elde edilmiş.

Kasa kalınlığının verdiği avantaj ile 2.2mm basma derinliğine sahip RGB LED ışıklandırmalı oyuncu klavyesine yer verilebilmiş.

Yeni modelerin hepsi standart olarak düşük güç tüketimli DDR4 bellekler ile geliyor. Hafıza tarafından ise 3TB kapasiteye kadar isteğe göre sipariş verebilmek mümkün.

 Biraz da RX 470 nasıl bir ekran kartı onu yakından tanıyalım.

RX 470

AMD Radeon RX 470, 1080p çözünürlükte tüm oyunları yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde ekonomik fiyatlarda oynatabilmesi için üretilmiş bir ekran kartı. Bir üst modeli olan RX 480’e yakın bir performansı var. Mobil GPUlar ile karşılaştırmak gerekirse günümüzün popüler, performanslı ve nispeten ekonomik mobil ekran kartlarından olan GTX 960m‘e göre 3 ile 4 kat arasında daha fazla performans sunuyor.